Jaký kurz kaligrafie vybrat?

Jsme ráda, že vám můžu nabídnout výběr z několika kurzů moderní kaligrafie, které vám pomohou zvládnout základy a dále rozvíjet vaše dovednosti krasopsaní. Níže naleznete přehled nabízených kurzů, který vám snad pomůže vybrat ten pravý pro vás.

Všechny kurzy kaligrafie Psaní je hraní vedu já Tereza Floriánová osobně. Jsem autorkou čtyř speciálních písanek moderní kaligrafie a jedné knihy Krasopsaní. 

 


Kurz moderní kaligrafie pro začátečníky

Pro koho se kurz hodí:IMG_0687

 • Rádi tvoříte
 • Chcete se naučit krasopsát
 • Jste kaligrafický samouk anejste zatím spokojeni s výsledkem
 • Chcete rozvíjet svou kreativitu
 • Rádi byste vylepšili svůj rukopis

Kaligrafie je úžasná dovednost, kterou může ovládnout každý bez ohledu na vlohy. Kurz je určený pro naprosté kaligrafické začátečníky i pro samouky, kteří si chtějí projít základy pod vedením zkušeného kaligrafiky. Na kurzech vám ukážu, že krásně psát může umět každý. Kromě toho se snažím, abyste se skvěle bavili a cítili se uvolněně.

Kurz trvá 4 hodiny a je pro skupinu 10 až 20 účastníků. Společně projdeme kaligrafickou teorii a hlavně budeme hodně psát. Kaligrafie je totiž hlavně o tréninku a toho si na kurzu užijete dost. Samozřejmě je i prostor na individuální podporu a řešení jakýchkoli individuálních dotazů.

Každý účastník kurzu dostane speciální písanky, blok na trénink kaligrafie a dva brush peny. Kurz je vhodný i pro leváky.

Přehled aktuálních termínů

 


 

Kurz moderní kaligrafie psané perem a inkoustem

IMG_9546 2Pro koho se kurz hodí:

 • Láká vás vůně inkoustu a elegantní písmo
 • Chcete se naučit krasopsát klasickým namáčecím kaligrafickým perem
 • Líbí se vám jemné a elegantní písmo
 • Jste kaligrafický začátečník nebo jste zkoušeli krasopsát brush peny

Provedu Vás základy moderní kaligrafie a naučíte se psát namáčecím perem. Poradím vám s výběrem dalších psacích potřeb, papíru a poodhalím kouzlo světa moderní kaligrafie. Budeme se bavit i o tom, co dělat když se trénink nedaří a pero nepíše. Společně to zvládneme a vy ovládnete královský psací nástroj - pero. Kurz je určen pro začátečníky i pro ty, co mají zkušenosti s bruhletteringem a psaním brush peny. 

Psaní perem je ideální pro ty, co se jim líbí jemné a elegantní písmo. Toto písmo využijete například pro psaní dopisů, děkovných karet, jmenovek a přání. V ceně kurzu je základní výbava (písanka, blok, pero, špička, inkoust a další).

Přehled aktuálních termínů

 


 

Kurz moderní kaligrafie pro "mírně" pokročilé

13996352-4B24-4792-B36F-AB258BB4D3D4Pro koho se kurz hodí:

 • Rádi tvoříte
 • Absolvovali jste kurz kaligrafie pro začátečníky a chcete pokračovat dále
 • Zajímají vás další kaligrafické techniky jako je Blending, stínování a další.
 • Jste kaligrafický samouk a chcete své umění posunout dál

Kurz navazuje na kurz pro začátečníky a budeme se zlepšovat v psaní nejenom brush penem. Budeme si hrát s různými efekty v textu. Věřím, že na kurzu získáte spoustu inspirace pro další tvoření a psaní. Kurz je vhodný i pro leváky. Nemusíte mít strach, že jsou vaše kaligrafické dovednosti nedostatečné. Materiály na kurz vždy připravuji v několika úrovních pokročilosti a na své si přijde úplný začátečníky, který zatím zkoušel jen základní tahy a abecedu tak i pokročilejší tvůrce. Kurz pro pokročilé můžete absolvovat hned po kurzu pro začátečníky. 

Přehled aktuálních termínů

 


  

On-line kurz kaligrafie

Obrázek JPEG-C66FE9D24675-1On-line kurzy jsou rovnocennou alternativou kurzů pořádaných naživo. Jediný rozdíl je v tom, že nemusíte nikam cestovat, ke kurzu se připojíte odkudkoliv prostřednictvím počítače nebo jiného mobilního zařízení. 

Kurz vysílám přes aplikaci ZOOM,záložní vysílání probíhá na YouTube přes privátní odkaz a záznam kurzu máte k dispozici následující měsíc pro opětovné shlédnutí. 

On-line kurz si můžete objednat s balíčkem potřeb, který vám přijde týden před kurzem na adresu nebo můžete pracovat s materiálem, který máte již nakoupený.

Přehled aktuálních termínů

 


 

Individuální kurz kaligrafie

IMG_8041Tato varianta je ideální pokud preferujete individuální soukromý kurz "jeden ne jednoho" nebo je vás parta kamarádek a chcete speciální kurz jen pro vás. Individuální kurz může proběhnout on-line nebo na živo u mě v ateliéru v Náměšti nad Oslavou nebo ve vybraných městech kam pravidelně zajíždím se svými kurzy (Praha, Brno, Jihlava, Olomouc).

Obsah a úroveň kurzu je možné přizpůsobit vašim potřebám. Na jednom kurzu je možné i kombinovat více technik. Například klasický začátečnický kurz s pokročilejšími technikami zdobení textu jako je stínování nebo blending.

Přehled aktuálních termínů

 


 

Firemní kurzy kaligrafie a doprovodný program

Obrázek JPEG-E3C2E37F1E5C-1Užijte si kurz kaligrafie se svými kolegy či obchodními partnery. Plánujete teambuilding nebo firemní akci, tak dopřejte svým klientům a zaměstnancům populární aktivita jako je krasopsaní, při které mohou aktivně relaxovat a rozvíjet svou kreativitu. Provedu vás různými technikami, náplň a délku kurzu můžeme přizpůsobit vašim potřebám. Součástí kurzu jsou materiály, které je možné "obléct" do vašich firemních barev, případně je možné přidat logo vaše a vašich partnerů. 
 
Reference a více o firemních kurzech naleznete zde.